מהם האזורים הכי טובים לקניית דירה כיום

16/08/2015 אין תגובות קטגוריות: כללי
 • building house on blueprints with worker - construction project

  כמעט בכל עיר ובמיוחד בערים הגדולות, ניתן למצוא שכונות בהן מתגוררים תושבים דתיים וגם מסורתיים. תושבים אלה המעדיפים להתגורר בשכונות או באזורים בהם מרבית האוכלוסייה דומה להם, בוחרים דווקא שכונה או ישוב מסוים תוך התייחסות לפרמטרים שונים. הציבור הדתי לאומי והציבור המסורתי מעדיף להתגורר בדירות גדולות בדרך כלל ובניגוד לציבור החרדי שיבחר להתגורר בבתים נמוכים, בתי קרקע אולי, ציבור זה יהיה מוכן להתגורר בבניינים עם מעליות (מעלית שבת). באילו אזורים הכי כדאי לדתיים ומסורתיים לקנות דירה כיום? הנה, סקירה קצרה.

  שכונת הר חומה: שכונה זו שנמצאת בירושלים, הפכה בשנים האחרונות לפופולארית מאד בקרב הציבור הדתי-לאומי. בשנים האחרונות נמכרו בשכונה מאות דירות ובעיקר בשל הביקוש הרב, המגיע מכיוונן של משפחות המעוניינות להתגורר בשכונה. בשכונה זו אפשר למצוא דירות יד שנייה עם שלושה, ארבעה וגם חמישה חדרים. מגוון הדירות בשכונה זו הוא רחב ותנאי הדיור בשכונה נחשבים לכאלו ברמה גבוהה. מרבית המתגוררים בה כיום הם כאמור דתיים לאומיים בעיקר וכן גם מסורתיים. בניגוד לשכונות אחרות בירושלים, בשכונת הר חומה כמעט ולא מתגוררים חרדיים, וישנו שיתוף פעולה מצוין בין תושבי הדתיים לתושביה החילוניים.

  פרדס חנה: גם בפרדס חנה ישנו ציבור גדול של דתיים לאומיים ומסורתיים, המוצאים ביישוב זה מקום אידיאלי להקים בו את ביתם. ציבור הדתיים בפרדס חנה איננו מתגורר במקום אחד בלבד או בשכונה מסוימת, כי אם בכל רחבי העיר. 60 אחוזים מכלל תושבי פרדס חנה משתייכים לציבור הדתי לאומי או מגדירים את עצמם כמסורתיים. היצע הדירות הוא מגוון מאד, ואפשר למצוא ביישוב דירות בנות שלושה, ארבעה וגם חמישה חדרים. נכון להיום ישנה אף שכונה חדשה בשם “חורשת האקליפטוס”, המיועדת בעיקר לציבור זה. השכונה מציעה למעלה משמונים דירות, המתאימות למשפחות עם ילדים ולכאלה המעוניינים לנצל את מיקומה באזור מרכזי יחסית עם גישה טובה לערים הגדולות שבסביבה.

  חריש: חריש, שנמצאת לא רחוק מחדרה, מהווה מוקד משיכה למשפחות דתיות לאומיות רבות וגם למשפחות חרדיות. במקום נבנו ועדיין נבנים פרויקטים של בנייה שונים, בהם לוקחות חלק קבוצות רכישה חרדיות וגם קבוצות דתיות לאומיות. הקמתם של פרויקטים אלה נבע מצורך ממשי לספק מענה נקודתי לציבור זה, המתקשה למצוא שכונות מגורים מתאימות וגם יישובים בעלי צביון דתי. ניתן למצוא בחריש דירות יד שנייה וגם דירות חדשות של קבלן. מבחר הדירות בחריש הוא מגוון מאד והמחירים נכון להיום נחשבים עדיין בגבולות הסביר. העיר נמצאת קרוב מאד לכביש 6 וישנן תכניות לאפשר לתושביה גישה ישירה אליו בעזרת מחלף שצפוי להיבנות בקרוב. בנוסף, ישנו בעיר מגוון של מקורות תעסוקה, המצויים מרביתם באזורים המזרחיים שלה.

  לסיכום

  מקומות אלה, וכן גם מקומות אחרים בארץ, מהווים מרחב מתאים לדתיים לאומיים וגם למסורתיים בשל הצביון המיוחד. באזורים המוזכרים מעלה מתגוררות לא מעט משפחות עם ילדים, משפחות צעירות שברובן ממעמד סוציו דמוגרפי דומה. ישנה תחושה חזקה מאד של קהילה בעלת מכנה משותף ורצון לשמור על המסורת.  נכתב ע"י:

אין אפשרות להגיב